Dbaj o oczy w każdej chwili

Dbaj o oczy w każdej chwili

Choroby oczu dotyczą coraz większej ilości ludzi.

Negatywny wpływ na kondycję wzroku ma obecnie nie tylko technologia, czyli smartfony i laptopy, lecz także szkodliwe promieniowanie słoneczne, wiatr, czy uwarunkowania genetyczne. Wizyta u okulisty powinna stać się więc czymś regularnym nie tylko dla osób, które od lat cierpią na choroby oczu. W szczególności dlatego, że ludzie, którzy nie czują się z okularami komfortowo mają alternatywę do ich stosowania, a stanowią ją soczewki kontaktowe. Gdzie je kupować i w jaki sposób pielęgnować?

Moc soczewek

Soczewki kontaktowe to alternatywa dla okularów, na którą coraz częściej decydują się osoby z chorobami oczu. Ich stosowanie jest wygodne szczególnie dlatego, że podczas codziennych zadań można zapomnieć o ich noszeniu, nie przeszkadzają w pracy i nie spadają tak, jak okulary. Soczewki dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika, a więc uwzględniają wady wzroku i je korygują. Wymagają także codziennej pielęgnacji, która sprawia, że podczas noszenia soczewki nie są wyczuwalne przez powiekę. Na rynku dostępne są preparaty do ich przechowywania i nawilżania, pozwalające na długotrwałe korzystanie.

Gdzie ich szukać?

Soczewki dostępne są w aptekach i sklepach optycznych. W zależności od potrzeb mają one różne daty przydatności i zróżnicowaną liczbę dni, podczas których można nakładać je na oczy. Obok soczewek osoba decydująca się na ich zakup powinna uwzględnić w swoim budżecie pieniądze na pudełko do przechowywania i preparaty pielęgnacyjne. Warto zauważyć, że jednorazowy koszt zakupu zestawu prawie zawsze niższy jest od zakupu tradycyjnych okularów.

2 komentarze do “Dbaj o oczy w każdej chwili

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *