Apteczka - Twoja pierwsza pomoc

Apteczka – Twoja pierwsza pomoc

Dopóki ze zdrowiem wszystko jest w porządku nikt nie potrzebuje jej obecności.

Problemy rozpoczynają się, gdy mowa o skaleczeniu, czy poważniejszym uszkodzeniu ciała. Chodzi oczywiście o apteczkę. Jej zawartość w większości domów jest niekompletna, ponieważ dużo osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przygotować odpowiedni opatrunek na ranę. Tymczasem skład apteczki to nie tylko plastry i bandaże. Jak skompletować elementy apteczki, by być przygotowanym na każdą sytuację?

Co powinno się w niej znajdować?

Skład apteczki pierwszej pomocy jest określany przez szereg instytucji międzynarodowych. Według Unii Europejskiej jej elementami powinny być opatrunki, różne rozmiary plastrów z opatrunkiem, opaski elastyczne, bandaże, nożyczki, kompresy gazowe, czy chusteczki ze spirytusem. Obok składu apteczki przeznaczonego do ochrony zdrowia poszkodowanego powinna ona także zawierać elementy chroniące ratownika, takie jak rękawiczki niejałowe, czy maseczka do sztucznego oddychania. Warto także posiadać termoizolacyjny koc ratunkowy- w końcu nigdy nie wiadomo, w jakich okolicznościach zdarzy się wypadek.

Nie tylko w samochodzie

Apteczka to element, którego miejsce znajduje się nie tylko w domu, czy w samochodzie. Jest to także wyposażenie, które zgodnie z przepisami prawa powinno znajdować się w każdym zakładzie pracy. Apteczki można kompletować samodzielnie lub kupując gotowe zestawy w aptekach, także aptekach internetowych. Warto je posiadać niezależnie od sytuacji- w końcu nigdy nie jest wiadomo, kiedy nastąpi wypadek i użycie apteczki będzie konieczne.

2 komentarze do “Apteczka – Twoja pierwsza pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *